Archief van Gemen, genealogie en stamboom

Joannes van GemenAge: 41 years16901731

Name
Joannes van Gemen
Given names
Joannes
Surname
Gemen (Gemen, van)
Also known as
Jan van Gemen
Also known as
Jan van Geemen
Birth calculated 1690 25 23
Baptism December 20, 1690
Note: Nieuwe Kerk, Amsterdam
Death of a fatherDirck van Gemen
calculated January 1691 (Age 12 months)
Burial of a fatherDirck van Gemen
January 14, 1691 (Age 12 months)
Address: Heiligewegs- en Leidsche Kerkhof
Birth of a son
#1
Jacobus van Gemen
1703 (Age 13 years)

Occupation
Matroos / Soldaat Oost-Indische compagnie

Getuige bij doop April 19, 1711 (Age 21 years)
Address: Nieuwe Kerk
Note:

Jan is getuige bij de -hervormde- doop van Aafje de Gooijer, dochter van Adolf de Gooijer en Marieke Dat, op 19-4-1711, in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. 2e getuige is Marieke Valje. Reden voor het bepalen van genoemde Jan, is dat deze later, in 1713 aantoonbaar getuige is bij de doop van een kind van Abraham Dat, een waarschijnlijk directe verwant van Marieke. Abraham is tevens getuige bij de doop van een kind van Joannes. De vriendschaps/familieband moet sterk zijn geweest.

Getuige bij doop August 30, 1713 (Age 23 years)
Address: Zuider Kerk
Note: Hilletje Baltus en haar zoon Jan van Gemen zijn getuige bij de doop van Abraham Dat
Marriage bannsHelena EwoutsView this family
October 23, 1716 (Age 26 years)
MarriageHelena EwoutsView this family
November 17, 1716 (Age 26 years)
Getuige bij doop December 20, 1716 (Age 26 years)
Address: Amstelkerk
Cause: Doop van Joannes Dat, zoon van Abraham Dat en Aplonia Jurriaens
Note: hervormd
Birth of a son
#2
Dirk van Gemen
1717 (Age 27 years)
Death of SpouseHelena EwoutsView this family

Baptism of a sonDirk van Gemen
September 26, 1717 (Age 27 years)
Note: Nieuwe Kerk
Birth of a daughter
#3
Engeltie van Gemen
calculated 1718 (Age 28 years)
Christening of a daughterEngeltie van Gemen
Type: Hervormd
November 24, 1718 (Age 28 years)
Address: Amstelkerk
Birth of a daughter
#4
Christina van Gemen
1721 (Age 31 years)
Christening of a daughterChristina van Gemen
February 19, 1721 (Age 31 years)
Address: Zuider Kerk

Birth of a son
#5
Johannes van Gemen
1724 (Age 34 years)
Baptism of a sonJohannes van Gemen
1724 (Age 34 years)
Birth of a daughter
#6
Geertrui van Gemen
1725 (Age 35 years)
Death of a motherHilletje Baltus
calculated March 1725 (Age 35 years)
Burial of a motherHilletje Baltus
March 29, 1725 (Age 35 years)
Address: Heiligewegs- en Leidsche Kerkhof
Baptism of a daughterGeertrui van Gemen
1725 (Age 35 years)
Death of a wifeHelena Ewouts
about December 1727 (Age 37 years)
Burial of a wifeHelena Ewouts
December 25, 1727 (Age 37 years)
Address: Heiligewegs- en Leidsche Kerkhof
Note: "Leene Ewouijs huijsvrouw van Jan van Gemen in de derde Wetering dwarsstraat kinderen 3"

Marriage bannsMarretje CorjeeView this family
August 27, 1728 (Age 38 years)
MarriageMarretje CorjeeView this family
1728 (Age 38 years)
Birth of a daughter
#7
Pietertje van Geemen
1728 (Age 38 years)

Christening of a daughterPietertje van Geemen
November 7, 1728 (Age 38 years)
Address: Wester Kerk
In dienst VOC
In dienst VOC
from 1729 to 1731 (Age 39 years)

Death August 19, 1731 (Age 41 years)
Notariele akte
Attestatie tbv aalmoezeniershuis
September 30, 1748 (17 years after death)
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: June 26, 1689Amsterdam, Nederland
18 months
himself
Family with Helena Ewouts - View this family
himself
wife
Marriage: November 17, 1716Nieuwe kerk, Amsterdam, Nederland
13 months
son
2 years
daughter
4 years
daughter
4 years
son
2 years
daughter
Family with Marretje Corjee - View this family
himself
wife
Marriage: 1728Amsterdam, Nederland
-24 years
son
26 years
daughter

Baptism

Nieuwe Kerk, Amsterdam

Getuige bij doop

Jan is getuige bij de -hervormde- doop van Aafje de Gooijer, dochter van Adolf de Gooijer en Marieke Dat, op 19-4-1711, in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. 2e getuige is Marieke Valje. Reden voor het bepalen van genoemde Jan, is dat deze later, in 1713 aantoonbaar getuige is bij de doop van een kind van Abraham Dat, een waarschijnlijk directe verwant van Marieke. Abraham is tevens getuige bij de doop van een kind van Joannes. De vriendschaps/familieband moet sterk zijn geweest.

Getuige bij doop

Hilletje Baltus en haar zoon Jan van Gemen zijn getuige bij de doop van Abraham Dat

Getuige bij doop

hervormd

Getuige bij doopDoop Aafje de Gooijer 19-4-1711Doop Aafje de Gooijer 19-4-1711
Format: image/jpeg
Image dimensions: 3,524 × 2,468 pixels
File size: 697 KB
Getuige bij doop000000053241.jpg
000000053241.jpg
Format: image/jpeg
Image dimensions: 3,805 × 2,713 pixels
File size: 761 KB
Marriage bannsOTR00116000033.jpg
OTR00116000033.jpg
Format: image/jpeg
Image dimensions: 5,317 × 3,885 pixels
File size: 1,641 KB
Type: Certificate
MarriageUittreksel Trouwboek Nieuwe Kerk Amsterdam, huwelijk van Jan van Geemen en Helena EwoutsUittreksel Trouwboek Nieuwe Kerk Amsterdam, huwelijk van Jan van Geemen en Helena Ewouts
Format: image/jpeg
Image dimensions: 2,495 × 1,912 pixels
File size: 811 KB
Getuige bij doopDoop van Joannes Dat, zoon van Abraham Dat en Aplonia JurriaensDoop van Joannes Dat, zoon van Abraham Dat en Aplonia Jurriaens
Format: image/jpeg
Image dimensions: 5,249 × 3,827 pixels
File size: 1,109 KB
Marriage bannsA23588000047.jpg
A23588000047.jpg
Format: image/jpeg
Image dimensions: 4,443 × 3,233 pixels
File size: 976 KB
Type: Certificate
In dienst VOC4bea798c88f0ff826373bb4d464ab8a864bca045afd90cd477233cef5a963799.jpg
4bea798c88f0ff826373bb4d464ab8a864bca045afd90cd477233cef5a963799.jpg
Format: image/jpeg
Image dimensions: 958 × 1,280 pixels
File size: 138 KB
Type: Certificate
Notariele akteNOTD03070000197.jpg
NOTD03070000197.jpg
Format: image/jpeg
Image dimensions: 5,400 × 8,231 pixels
File size: 5,336 KB
Type: Certificate